SZKOLENIA – ARCHIWALNE
» Nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – wybrane zagadnienia
» Nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – wybrane zagadnienia
Temat szkolenia: Nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – wybrane zagadnienia
Termin szkolenia: 22 stycznia 2021 r. godzina 10:00 – 12:00
Koszt szkolenia: BEZPŁATNIE – W ramach PROMOCJI – ABONAMENT NA PRÓBĘ.
Czas szkolenia: 2 godz.
Prowadzący: dr Marcin Jagodziński
.
Wykładowca:
Radca Prawny dr Marcin Jagodziński
Radca prawny (OIRP Wrocław), doktor nauk prawnych (autor rozprawy doktorskiej z zakresu postępowania cywilnego – która została wyróżniona uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnie reprezentowała niniejszy Wydział w konkursie Prezesa Rady Ministrów na „najlepszą rozprawę doktorską”), autor kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym współautor „Meritum. Postępowanie cywilne”), cytowanych w piśmiennictwie prawniczym (w tym w Komentarzach do kpc i ksh oraz w opracowaniach o charakterze systemowym), głównie z zakresu prawa postępowania cywilnego oraz prawa spółek handlowych, adiunkt w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, współpracuje z Instytutem Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wspólnik zarządzający JSP Jagodziński Skrzypek Radcowie Prawni, w latach 2012 – 2014 członek zespołu szkoleniowego w ramach projektu realizowanego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, w ramach którego prowadził szkolenia adresowane do sędziów sądów apelacyjnych, okręgowych oraz rejonowych dotyczące, między innymi, tzw. systemu dyskrecjonalnej władzy sędziego, prowadzi również szkolenia adresowane, przykładowo, do radców prawnych oraz adwokatów – głównie z zakresu prawa postępowania cywilnego oraz prawa spółek handlowych.
.
Zakres szkolenia:
Szkolenie prezentuje najważniejsze zmiany wprowadzone w postępowaniu egzekucyjnym w administracji na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z perspektywy wierzyciela niebędącego jednocześnie organem egzekucyjnym.
Opisuje praktyczne aspekty prowadzenia postępowania od momentu wystosowania upomnienia do zobowiązanego, kończąc na przekazaniu tytułu wykonawczego do organu egzekucyjnego. Omówione zostaną zmiany dotyczące wysyłania upomnień, nowej treści upomnień. Przedstawiona zostanie również nowa procedura przekazywania tytułów wykonawczych do organu egzekucyjnego drogą elektroniczną jak również opisane zostaną nowe obowiązku informacyjne wierzyciela przy przekazaniu tytułu wykonawczego do organu egzekucyjnego.